REPORT by FORMEC - Dynamo Haná vs. Dynamo 3:4

06.05.2011 16:09

K souboji dvou týmů s Dynamem v názvu jsme nastoupili trochu rozprášené náladě. V bráně Formec v polepené obraně Krempaský, Fabián, Poliak a v útoku trio Dirhan Bím Slezák. Zápas začal vlažně a po pár minutách se Paťa zděsil, že má soupeř v plánu snad i běhat. Nicméně větší hřiště a povrch IV. generace vyhovoval Jardovi, který svými výpady rozdával balóny, ale i ostřeloval soupeřovu svatyni. Díky jednoduché kombinační hře se v 15. minutě napřáhl Paťa ke střele z hranice vápna a nedal gólmanovi šanci – 1:0 pro Dynamo. V tom momentě si hráči ve žlutém byli jisti svou převahou a nepouštěli soupeře k míči a začalo exhibiční tempo až na úkor proměňování šancí. Tentokrát se Dirža nebál hrát aji sám na sebe a občas hezky vyzval spoluhráče k zakončení , ale soupeřova branka byla jak frigidní stará panna a nechtěla střely Dynama vůbec akceptovat. Díky úspěšnému dressingu celého týmu se Dirháňu objevil sám na vápně a plácl do balónu, který si našel cestu do louna soupeřovi branky -2:0 ve 24.minutě pro Dynamo. Nutno uznat, že do poločasu díky precizním zásahům Krempaského a Fabiána se Formánek k práci nedostal. Za poločasu v uvolněné náladě tým bavil o tom, že by měl půjčit mičudu soupeřovi, aby ho to nepřestalo bavit. Druhý poločas začalo Dynamo jako barcelonská squadra a díky důrazu před brankou se Jarda protlačil až do zakončení a zakončil ve stylu ruského kozáčka – 3:0 pro Dynamo. V té době už žlutí útočili v 5 hráčích a soustředili se jen na ofenzivu. Jenže v 41. Minutě se soupeřovi podařil první brejk a v přečíslení neměl soupeř problém zakončit 3:1 – je pravda, že se jednalo o chytatelnou střelu, ale když člověk mrzne 40 minut v bráně nedají se od něj čekat zázraky. Dynamo se nepoučilo a hnalo se neustále fotbalovým a pro oko diváka určitě lahodícím způsobem dopředu. A jak se říká slepej přišel k houslým, tak Diržis příšel ke gólu na 4:1. Dynamáci už se šetřili na páteční špíl proti rebešovicím, kde se zlomí zda-li má podařenou sezónu a nebo ne. Celý tým se snažil připravit šance Slezimu, který prozatím neprolomil svou střeleckou potenci, bohužel, ani tentokrát se tak nestalo asi bude muset navštívit klubového šamana, aby odčaroval jeho pokřivená mířidla J. Soupeř začal využívat naše zvolněné tempo a asi 5.brejk, který dotáhli až do zakončení a v 48. Minutě stáhli náskok Dynama jen o dva goly. Hráči Dynama se v té chvíli shodli, že by se měli vracet a nenechávat soupeřovi tolik prostoru, ale každý čekal, že to uděla ten další a v 57. Minutě i po trošku laxním zákroku Formánka, který sice nebyl v lehké pozici, ale opět ne v neřešitelné. I když Dynamo vedlo jen o gól nikdo si nepřipustil ztrátu bodů a doťukali zápas do konce. Zápas byl za chladného počasí trošku ospalý a borci Dynama mohli vyhrát i dvojciferně, ale přizpůsobili tempo soupeřovi a jen si odpracovali povinné tři body. Rozhodně stojí za pochvalu nasazení Míši Bíma a Marti Fabiána, že i za nepříznivého zdravotního stavu se hecli a pomohli spoluhráčům. Jinak všichni odvedli svůj standardní výkon a záleží na každém zvlášť jestli byli spokojeni s odvedenou hrou. V pátek nastoupíme proti Rebešovicím, který máme co vracet z podzimu. Kdybyj sme zápas s Pivnicí kontumovali hráli by jsme o třetí místo, ale jelikož hrajem hlavně pro radost a ne pro body, tak se o to porvem ještě na hřišti.